Zahradní a koupací jezírka

Zahradní jezírka a vodní nádrže mají v zahradní architektuře dlouhou tradici. Vodní plochy byly odjakživa nezbytnou součástí historických parků a zahrad. Oživují zahradní kompozici, zpříjemňují mikroklima, vábí specifickou zvířenu, umožňují růst krásných vodních a vlhkomilných rostlin. Jezírka se donedávna budovala převážně z betonu a jejich bezvadné provedení bylo dost technicky i finančně náročné. Použití fólií umožnilo široké rozšíření jezírek zejména mezi majitele rodinných zahrad.

Jezírka můžeme rozdělit podle různých kritérií, například podle vzhledu, materiálu a využití. Mohou být nejrůznější velikosti i tvaru, koupací nebo pouze okrasná, s použitím vodních a vlhkomilných rostlin či bez nich, vyvýšená, zapuštěná – jednoduše možností je mnoho a vzhled a materiál jezírka by se měl především podřídit koncepci celé zahrady. U materiálu bude navíc hrát významnou roli technická vhodnost jednotlivých řešení a cena.
Vodu v zahradě lze použít ale i v jiných formách, např. v podobě potůčků, kaskád, minijezírek v nádobách, vývěrových kamenů, ptačích pítek aj.

Vše projektujeme a za pomoci partnerské firmy i realizujeme. O vodní prvky se také s oblibou staráme.

          

          

 

Přejít do fotogalerie zahradní a koupací jezírka

 

Práce s kamenem | Práce se dřevem

Veřejná zeleň | Stavební a zemní práce