Stavební a zemní práce

Provádíme přípravné práce jako jsou dovoz, přesun a navážka nové kvalitní zeminy, terénní modelace a velmi potřebné hutnění, které povrch stabilizuje a zabraňuje sesuvu půdy. Samozřejmostí je odvoz a následná likvidace odpadů ze zahrady. Zajišťujeme dovoz a rozhrnutí potřebných substrátů, které odborně navrhneme dle požadavků jednotlivých druhů rostlin.

Terénní modelace mohou zajímavě ozvláštnit téměř každou zahradu. Dnes, kdy je většina zahrad v rovině, stojí výškové členění rozhodně za úvahu. S tím Vám rády pomohou naše projektantky.

Kvalitní příprava povrchu, případně kompletní navážka nové zeminy, bývá opomíjenou záležitostí, především kvůli ceně. Přesto Vám doporučujeme do kvalitní zeminy a substrátů investovat, protože trávník a rostliny pak výrazně lépe prosperují a Vaše zahrada mnohem rychleji překoná počáteční neutěšený vzhled po výsadbě.

 

Prvky drobné zahradní architektury jsou nedílnou součásti zahrad. Patří sem nejrůznější cesty a chodníčky, terasy a menší posezení z odlišných materiálů. Profesionálně realizujeme různé dřevěné terasy, u kterých Vám dokážeme doporučit a zajistit optimální péči. Výraznými architektonickými prvky jsou pergoly a altány, které dodáváme včetně vybavení mobiliářem.

Ve výškově členitých zahradách s oblibou stavíme kamenné zídky a schůdky či schodiště. Vaši zahradu umíme doplnit solitérními kameny, zahradní keramikou, dřevěnými nádobami přímo na míru, hracími prvky a mnohým dalším.

Prvky drobné zahradní architektury

Cesty, chodníčky a terasy – zpevněné (betonové desky a kostky, kamenné desky a kostky, keramické dlaždice, mrazuvzdorné cihly, zatravňovací rošty, dřevěné lamely, oblázky) a nezpevněné (trávník, štěrk, hlinitopískový povrch)

Zdi a zídky – opěrné a volně stojící kamenné zídky, dělící stěny, gabiony

Pergoly – dřevěná, zděná nebo ocelová konstrukce, zastřešené, přistíněné nebo jen popnuté ovíjivými rostlinami

Zahradní mobiliář – skulptury, keramika, nádoby, nábytek

Ostatní - altány, přístřešky, sluneční clony, dětské hrací prvky, solitérní kameny

Fotografie Ivo Weiss
Majitel - kontaktní osoba

Ivo Weiss, Dis.

(+420) 603 924 117 - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Logo

Zahradní architetka

Ing. Zuzana Stehlíková

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

AZS projektant

Ing. Jan Krob

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Logo

Zahradnická společnost

Fakturační adresa


Weiss & Wild s.r.o.
Konojedská 1591/41
100 00 Praha 10

Sociální sítě